top of page

TOMÁŠ MACH

Tomáš Mach

Český houslista a skladatel

Hudební kompozice Tomáše Macha jsou založeny na klasických principech a současně nezastřou silné ovlivnění mnohými hudebními styly, s nimiž se během své kariéry setkal. Představuje tak crossover mezi klasickou vážnou hudbou, jazzem, bluegrassem a různými druhy world music.


Za své skladby byl několikrát oceněn v Mezinárodní kompoziční soutěži ISC v Nashvillu, USA. Jako pedagog učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Bangkok Symphony Music School v Thajsku.


Koncertoval v mnoha zemích Evropy, v USA, v Indii a pravidelně též v Japonsku.

Tomáš Mach – Sólo

Od Bacha po Macha

 

 

Koncertní program provede historií hudby, od období baroka až po současnost a Machovy vlastní kompozice, ve kterých spojuje klasickou hudbu s prvky jazzu, bluegrassu a world music.

 

Tomáš Mach hraje na nástroj jednoho z nejuznávanějších současných světových houslařů, mistra Riccarda Bergonziho z Cremony, Itálie.


Z repertoáru zazní skladby skladatelů jako jsou: J. S. Bach, Eugène Ysaÿe, Paul Hindemith, Astor Piazzolla,Tomáš Mach atd. 

Tomáš Mach a

Hiroko Matsumoto

“Salut d’Amour”

 

 

Tento koncertní program je tvořen skladbami inspirovanými ženou. Hlavním motivem celého projektu je oslava ženy a to ve všech jejích polohách - žena jako matka, žena jako múza, milenka, děvčátko, moudrá stařena…


Uvedené skladby představují široký emoční záběr; láska k milované dívce, obdiv a úcta, zneužití a válečné oběti, židovský žalozpěv nad zemřelou matkou, snová imaginace, ale i vzteklá fůrie…


Z repertoáru zazní mimo jiné skladby a kompozice:
Salut d’Amour, téma z filmu Schindlerův seznam, Dívka s vlasy jako len, argentinská tanga Astora Piazzolly, sólové skladby Tomáše Macha a japonské či anglické písně Hiroko Matsumoto.

Novinky

bottom of page